Projekt Sultan Haitham City to monumentalne przedsięwzięcie, które wchodzi w założenia Oman Vision 2040 i w latach 2024-2045 zmieni pustynne tereny w przestrzeń mieszkalną dla 100 000 ludzi. W planach jest stworzenie prawie 15 milionów m² przestrzeni użytkowej, obejmującej mieszkania, ale także infrastrukturę społeczną, przestrzenie komercyjne i tereny zielone. To nie tylko miejsce do życia, ale prawdziwy ekosystem miejski.
Budowa miasta na pustyni to wyzwanie wymagające zaangażowania specjalistów z wielu dziedzin. Tworzy to otworzenie się nowych perspektyw także dla przedsiębiorców z Polski, szczególnie jeśli chodzi o:
Oman stawia na nowoczesność w harmonii z naturą – szczególnie na wykorzystanie naturalnych materiałów, wszystkie w neutralnej palecie kolorystycznej, aby wkomponować się w omańskie architektoniczne dziedzictwo. Co się z tym wiąże – muszą to być produkty wysokiej jakości, produkowane w zgodzie z ekologią.
Sultan Haitham City zostało zaprojektowane jako „pierwsze inteligentne miasto” Omanu, które używać będzie rozwiązań smart city nawet do poprawiania płynności ruchu i efektywności transportu publicznego. Oprócz tego ma być miastem, gdzie zielona energiai efektywne zarządzanie zasobami stają się standardem, a nie luksusem.
Jednym z ciekawych założeń Sultan Haitham City jest zapewnienie odporności miasta na zmiany klimatyczne, w obliczu rosnącej siły i częstotliwości sezonowych powodzi w regionie. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada przekształcenie 7,5-kilometrowego suchego koryta rzeki w publiczny park, który będzie w stanie pomieścić wodę podczas silnych powodzi. W całym mieście zostaną zastosowane strategie pasywnego projektowania, takie jak odpowiednie rozmieszczenie ulic i placów w celu optymalizacji cienia i maksymalizacji naturalnych przewiewów.
Ministerstwo Mieszkalnictwa i Planowania Miejskiego, Al Abrar Real Estate oraz Oman Housing Bank podpisały umowę, mającą na celu udostępnienie finansowania i środków dla osób chcących zakupić mieszkania w Sultan Haitham City. Ministerstwo podpisało 29 umów rozwojowych i partnerskich z ośmioma międzynarodowymi i lokalnymi deweloperami. Do tego momentu zainwestowano ponad 2,9 miliarda dolarów. Na dzień dzisiejszy sprzedano prawie 7 tysięcy mieszkań, co świadczy o wysokim popycie na mieszkania w Omanie oraz dużym zaufaniu do projektu, który dopiero co rozpoczął rozwój pierwszej fazy.
Właśnie dlatego warto już teraz zastanowić się nad możliwościami, jakie się tu otwierają. My jako MK Business Link wspieramy polskich przedsiębiorców przy wchodzeniu na omański rynek. Z tego powodu posiadamy wyłączne przedstawicielstwo na topowe wydarzenia targowe w tym regionie:
Jeśli ciekawi Was więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu:
a.switon@mkbl.eu
+48 797 125 755
Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami i inicjatywami, w których bierzemy udział to zaobserwuj nas na Linedin!
Email:
Imię: